Yurt Dışı Patent İşlemleri

Markanız , patent / faydalı model veya endüstriyel tasarım tescil başvurusu yaptığınız tüm buluşlarınız sadece başvuru yapılan ülkeyi kapsar. Diğer ülkelerde de bir koruma sağlamak istiyorsanız, marka, patent / faydalı model ve endüstriyel tasarımlarınızın uluslar arası başvurularını da yapmanız gerekmektedir.

Yurtdışında faaliyetiniz varsa veya olacaksa,ithalat ihracat yapıyorsanız,distribütör firmaysanız, yurtdışına açılmak istiyorsanız , kısacası uluslar arası bir vizyona sahipseniz , yurtdışı başvurularını da gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Size sağlanmış olan bu hakları kullanmak firmanızın geleceği için büyük fırsatlar yaratmaktadır, ve tescilli olmayan marka veya ürünler beraberine büyük riskler de taşımaktadır. Tescilli olmayan marka , patent/faydalı model veya tasarımlarınızla ilgili gümrüklerde problem yaşayabilirsiniz,diğer ülkelerde mallarınızın satışı konusunda sorunlar yaşayabilir hatta mallarınıza el konabilir. Tüm bu sıkıntıların size getireceği maliyetler de , başvuru maliyetlerinin kat kat üzerinde olacaktır.

Sinobil Patent tüm uluslar arası başvurularınızla ilgili olarak başvuru ,takip ve hukuki işlemler ile ilgili size yardımcı olacaktır.

Copyrights © 2024 Tüm Hakları Saklıdır