Webmanager Gazete/Haber Portalı

Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı    

İnternet üzerinden Gazete ve Haber yayınlamak isteyen işletmelerin pratik ve kolay bir biçimde yayın yapmalarına olanak sağlayan Webmanager Gazete ve Haber Portal Yazılımı ile;

 • İlgili Başlıklara Göre Haber Sunumu;
 • Reklam ve Banner Yönetimi,
 • Yazar ve Yorum Yönetimi,
 • Küçük İlanlar, Kamu ihaleleri, Nöbetçi Eczeneler gibi bir çok bilgilendirme sunumu, 
 • Foto ve Video galeri özellikleri ile haberlerin ilgi çekici hale getirilmesi
  gibi aşamaların yönetilmesine imkân sağlayan portal yazılımıdır.

     Parametrik ve esnek yapısı ile gazete ve haber gösterim uygulamalarında her ihtiyaca cevap verebilecek niteliktedir.

Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nın Avantajları;

 • Yüksek Performans
  WebManager Kurumsal Portal Geliştirme Yazılımı’nda; dünyada Yahoo, Google, NASA, UNİCEF gibi dev kuruluşların kullandığı MySQL veri tabanını kullanmaktadır. MySQL performans ve hızlılık anlamında kendini kanıtlamış bir veri tabanıdır.
 • Kullanıcı Dostu;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımının kullanıcı ve ziyaretçi arayüzü, gözü yormayacak, uzun saatler sitede dolaşmayı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır.
   
 • Sürekli Gelişim;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı; konusunda uzman yazılım mühendisleri tarafından günün şartlarına ve müşteri ihtiyaçlarına sürekli geliştirilmekte ve yeni özellikler eklenmektedir.
   
 • Yüksek Güvenlik Altyapısı;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımının alt yapısında banka ve finans kuruluşlarının kullandığı güvenlik altyapısı kullanılmaktadır. Sanal Klavye, Güvenlik Kodu, Giriş Kayıtlarının Tutulması, Şifremi Unuttum vb. özellikler bu uygulamalardan sadece bir kaçıdır.
   
 • Esneklik;
  Webmanager Kurumsal Web Site Geliştirme Yazılımı esnek yapısı sayesinde firmanın ihtiyaçlarına göre uyarlanabilmektedir. Ayrıca firmanın kullandığı veya ihtiyaç duyduğu farklı yazılımlarla konuşturulması da mümkün olabilmektedir.

Webmanager Gazete/Haber Portal Geliştirme Yazılımının Özelliklerinden Bazıları;

 • Web Görünümünü Yönetebilme;
  Bannerları,  Anasayfa içeriklerini istediği gibi değiştirebilme,
   
 • Grupları ve Sayfaları Yönetebilme;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda menüleri ekleme, silme ve değiştirebilme, İstenildiği zaman menüyü gizleyebilme, Menü içeriklerine grup ve sayfa tanımlayabilme, 6 aşamalı kategori ağacı oluşturabilme, Tüm menü veya gruplara sayfa ekleyebilme, değiştirebilme ve silebilme,
   
 • Sayfa İçeriklerini Yönetebilme;
  Süresiz veya belli tarih aralıklarında yayınlanacak sayfalar tanımlayabilme, MS Word özelliklerini taşıyan Gelişmiş İçerik Editörü sayesinde web sayfasını görsel olarak hazırlayıp anında kaydedebilme, sayfa içeriklerine foto / video galeri veya formlar tanımlayıp, gösterim yaptırabilme, Sayfa içerisinde herhangi bir sayfaya veya dokümana link verebilme ve doküman  download yaptırabilme;
   
 • Haberleri ve Yorumları Yönetebilme;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda Yazarların son yazılarını gösterebilme ve daha önceki yazıları tarihe göre son haberin altında listeleyebilme ve habere yapılan yorumların içeriklerini onayladıktan sonra ilgili içerik altında yayınlayabilme,
   
 • Resim ve Video Galeri Yönetimi ile Etkin Görsel Sunum
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda, Portalda haberlerin gösterimini yaparken portal ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek ve tanıtımlarınıza al-beni katacak görsel foto/video galeri ile eklenebilmektedir.. Esnek yapısı sayesinde görsel öğelerinizi sayfa içerisinde sunmak istediğiniz biçimde konumlandırabilirsiniz.
   
 • Farklı Bilgilendirme, Duyuru ve Tanıtım Uygulamalarını Bir arada kullanabilme;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımında İntro, Pop-Up Pencere, Akan Duyuru Panosu, Görsel Haber Modülü, Etkinlik Takvimi, Ana Sayfa Banner Animasyonu,  Mail List vb. bir çok bilgilendirme uygulaması bulunmakta olup, bu uygulamaların birkaçını veya tamamını aynı anda bir arada kullanabilmek mümkündür.
   
 • Yüzlerce farklı sayfa gösterim özelliğini kullanabilme;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımında, Yöneticilerin ziyaretçilerine içerik sunarken kullanabileceği farklı gösterim türleri hazırlanmıştır.
   
 • Portalı zenginleştirecek onlarca eklenti, ek özellik ve ek modül
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımında; Portal Yöneticilerinin ziyaretçilerine zengin içerik sunabilmesine imkan sağlayacak birçok eklenti ve ek özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden Anket Eklentisi, Haber Modülleri, Yorum Modülleri, Ziyaretçi Defteri vb. sadece bir kaçıdır. Bu eklentilerden bir çok uygulamayı da bir arada kullanarak ziyaretçi trafiğini ve ilgisini her zaman yüksek tutabilmek mümkündür.
   
 • Profesyonel Güvenlik Uygulamaları
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımında banka ve finans kuruluşlarınınkullandığı profesyonel güvenlik alt yapısı ile korunmaktadır.
  Sanal klavye, güvenlik kodu, şifremi unuttum, yetkilendirme,yedekleme ve sayfa loglama bunlardan sadece birkaçıdır.
   
 • Farklı Portal Yöneticileri Tanımlayabilme ve Yetkilendirebilme;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımında; Üst Portal yöneticisi görevleri farklı kişi veya kişilere paylaştırarak içeriğin zenginliğini artırabilir. Farklı yönetici kimlikleri tanımlayarak bu kişilerin portalda erişim yapabilecekleri, değiştirebilecekleri veya silebilecekleri bölümleri tanımlayabilir.
 • Ayrıntılı Site Analiz ve İstatistikleri;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımında; faaliyetlerinizin analiz ve değerlendirmesini yapmak için ayrıntılı istatistiki veriler sunuyor.
  Webmanager’ın ayrıntılı site istatistik ve raporlarında;müşteri ve ziyaretçilerinizin en çok hangi ürün, hizmet veya sayfaları gezdiğini, hangi zaman dilimlerinde yoğunluk yaşadığını, arama motorları tarafından hangi kelimeler ile bulunduğunuzu ve bu kelimelere göre başarı oranınızı takip etmenize ve buna göre tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinizi konumlandırmanıza olanak sağlıyor.
   
 • Arama Motorlarına Uygun Altyapı;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı, Google, Yahoo, MSN vb arama motorlarının sitenizi bulabileceği ve içerisindeki verileri indeksleyebileceği bir yapıda geliştirilmiştir.Yapılan testler ve uygulamalarda site içeriğine girilen metinler,arama motorlarının kolay okuyabileceği şekilde hazırlanırsa,sadece birkaç hafta içinde arama motorları tarafından bulunmasında önemli farklar oluştuğu gözlenmiştir.
   
 • Her Tip Kullanıcıya Hitap Eden Kolay Kullanım Özelliği ;
  Artık Portalı yönetmek, içindeki bilgileri değiştirmek için HTML, Java Script vb. kod ve teknik bilgiye, ne de bunları bilen bir teknik personele ihtiyacınız olmayacak, Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı ile, Portalı yönetmeniz ve içindeki bilgileri değiştirmek için Facebook ve MSN Kullanabilmeniz yeterli.
   
 • Etkin Yardım ve Destek Hizmetleri;
   Telefon, Mail ve MSN ile takıldığınız tüm konularda danışabileceğiniz ücretsiz teknik danışmanlık hizmeti, Portalın görsel zenginliğini artırmak istediğiniz takdirde görsel tasarım hizmeti tarafımızdan verilmektedir.
   
 • 5 Yıl Yazılım Garantisi;
  Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı 5 yıl boyunca Localveri Yazılım garantisi altındadır.
  Webmanager Kurumsal Portal Yazılımı’nın kod yapısı veya yazılım altyapısından kaynaklanan nedenlerden dolayı Portalınızda sorun yaşamanız halinde teknik destek ekibimiz hiçbir ücret almadan sorununuzu giderecektir.

Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımının Teknik Alt Yapısı;

 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı Web Tabanlı ve Online’dır
  (İstenilen anda ve yerde web sitenizde yenileme ve değişiklik yapabilirsiniz.)
   
 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı; güncel HTML, JavaScript ve Php teknolojileri kullanılarak geliştirilmiştir.
 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda MySQL veri tabanı kullanılmaktadır.
   
 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nın Yapısından Dolayı sistem çok hızlı çalışmakta, girilen veriler çok az yer kaplamaktadır.
 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda 3 Aşamalı Yedekleme Sistem Kullanılmaktadır.
  (Otomatik Server Yedeklemesi, Sistem Yönetici Yedeklemesi ve Kullanıcı Yedeklemesi)
   
 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda Ortak Platform Kurgusu Çalışmaktadır.
  (Sistemde yapılan bir güncelleme ve yenilik aynı anda tüm Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı Kullanıcılarında aktif olabilmektedir.)
   
 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda Kullanıcı Yetkilendirmesi ile ortak paylaşım bulunmaktadır.
  (4 aşamalı yetkilendirme sistemi ile Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı, Kuruluştaki tüm birimlerin ortak kullanımına sunulabilmektedir.)
   
 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımında Profesyonel Güvenlik Uygulamaları Kullanılmaktadır.
  (Bankacılık ve finans kuruluşlarının kullandığı güvenlik altyapısı Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda da çalışmaktadır.)
   
 • Webmanager Gazete/Haber Portal Yazılımı içeriğine Video, Fotoğraf ve Harita uygulamalarından Embed Kodu Alabilme özelliği vardır.

PROJENİN AMACI
Haber Portalı oluşturmak isteyen kişi ve kuruluşlar için kullanımı pratik ve kolay olan ve bir haber portalından beklenen özellikleri kapsayan bir altyapıda uygulamanın kurulup, yayın yapmalarına olanak sağlayan portal uygulamasıdır.

PROJE KAPSAMINA VERİLECEK HİZMETLER

 * Tema Yükleme ve Düzenleme Hizmeti
Müşterimizin istek ve sektörün standartlarına uygun tasarım temasının hazırlanarak ana ve iç sayfalarının görsel düzenlemelerinin yapılması işlemleridir.

* Yıllık Web Yayın ve Alan Adı İşlemleri
Müşterimizin haber portalının yıl boyunca ziyaretçilerine sunacağı haberlerin görsel ve içerik olarak rahatça yayınlanabilmesine olanak sağlayacak web alanının açılması ve portalın yayınlanması işlemleridir. Buna uygun olarak;

   - com, net, org vb. uzantılı Alan Adı Tescil veya Yönlendirme Hizmeti
   - 1 GB. (Bir) Boyutunda Web Alanı (Hosting),
   - 50 Adetlik E-posta kapasitesi,
   -  E-posta Yönetim Paneli ile Yeni Mail Tanımlayabilme, Şifre Değişikliği Yapabilme, Mailleri Başka Mail adresine yönlendirme yapabilme, Mevcut Mailleri Silebilme veya değiştirebilme,
   -  Spam Filtre Yönetim Paneli ile Spam Filtrelerine takılan mailleri listeleyebilme,İstenen mail adreslerini güvenli listeye ekleyebilme,
   - Pop3 ve Webmail Desteği,
   
- 20 (Yirmi) Gb. boyutunda Aylık Trafik (bandwith) genişliği,
   - Sınırsız Anlık Trafik,

 * Yayına Alma, Test ve Revizyon İşlemleri
Haber Portalının tasarım ve veri giriş işlemleri sonrasında portalın yayına verilerek testinin yapılması, ön onayın alınması varsa revizyonların tamalanarak portalın yayına hazırlanması işlemleridir.

 * Online Yardım, Eğitim ve Destek Hizmetleri
Müşterimize Yönetim Panelinin kullanım eğitiminin verilmesi, Müşterimizin veya personelinin Haber Portalını güncelleme işlemleri sırasında ortaya çıkan soru ve destek ihtiyaçlarında telefon, mail ve online olarak 3 ay boyunca tüm desteğinin sağlanması

 * Güvenlik ve Anti Spam Hizmeti
Haber Portalının yayını sırasında istenmeyen e-postalardan müşterimizi ve çalışanlarını koruyacak anti spam sisteminin devreye alınması ve müşterimizin bildirdiği istenmeye e-postaları da spam filtresine kayıtlarının yapılması.

Ayrıca gerek Haber Portalının gerekse Yönetim Panelinin kötü niyetli kişilere karşı arka plan güvenlik uygulamaları ile korumasının sağlanması.

 * Garanti
Haber Portalı Yönetim Sistemi Yazılımımız 5 (Beş) Yıl Localveri Garantisi Kapsamındadır.

PROJEDE KULLANILACAK PORTAL YÖNETİM YAZILIMININ İÇERİĞİ VE YÜKLÜ MODÜLLER

* Yazılımın Teknik Altyapısı
   - İstenilen anda ve istenilen yerde haber portalına haber, yazı, resim eklenebilir çünkü web tabanlı ve online dır.
  - Yapısından Dolayı sistem çok hızlı çalışmakta, girilen veriler çok az yer kaplamaktadır.
  - Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda 3 Aşamalı Yedekleme Sistem Kullanılmaktadır.
  - Diğer sistemlerde olmayan Ortak Platform Kurgusu Özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde siteme eklenen tüm yenilik ve geliştirmelerden anında tüm yazılımı kullanan müşterilermiz yararlanabilmektedir.
  - Yazılımda Bankacılık ve Finans Kuruluşlarının kullanıdığı Profesyonel Güvenlik AltyapısıKullanılmaktadır.

* Yüklü Modüller
   - Haber Modülü
Haber Portalında sunmak istenilen haberleri ana sayfada son dakika, manşet, manşet altı ve ilgili kategorilerde çeşitli gösterim kriterlerine göre yer almasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Yazar Modülü
Haber Portalında Yazı yazan kişilerin yazılarının son yazısından itibaren tüm yazılarının sunulmasına olanak sağlayan uygulamadır. Yazarların gösterimi ayrıca ana sayfadan da yapılabilmektedir.

   -  RSS Veri Sunma Modülü
RSS Veri Sunma Modülü ile belli bir haber kategorisinden RSS okuyucuları ile web sitesine gelmeden haber okumak isteyen ziyaretçiler için geliştirilmiş uygulamadır. Ziyaretçi gerek taraycı programında, gerekse mail programında RSS okuyucusuna haber kategorisini eklediğinde portalda o kategoriye bir haber eklendiğinde RSS aktarımı ile o haber o ziyareçilerin RSS okuyucularında da görüntülenir.

   - Gelişmiş İçerik Editörü
Haber Portalı Yönetim yazılımında MS Word gibi sayfa içeriğini düzenlemizi kolaylaştıracak gelişmiş bir editör uygulaması bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde yazı karakterlerinden, yazı boyunlarına sayfa içine resim, tablo, video eklemeye kadar bir çok şeyi yapmanıza imkan sağlamaktadır.

   - Akan Duyuru Panosu Modülü
Haber Portalından Duyuru ve Bilgilendirmelerin Akan Duyuru Panosu şeklinde sunulup, gösterileceği bölümdür.

  - Foto Galeri Gösterim Modülü
Portalda yayınladığınız haber ve içeriklere bağlı foto galeri oluşturup, zengin ve değişik gösterim özellikleri ile ziyaretçilerinize sunmanıza olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

  - Pop-Up Modülü
Portal Yöneticisinin yapmak istediği önemli duyuru, tanıtım ve bilgilendirmeleri ziyaretçi ve kullanıcıların siteye ilk girdiği anda karşılarına çıkmasına sağlayarak ilgili tanıtıma dikkat çekmesi hedeflenerek geliştirilen bir uygulamadır. Portal yöneticisi pop-up pencerenin boyutlarını, yayın tarihlerini ayarlayabilir, gerektiğinde aktif veya pasif yapabilir, Pop-up pencere içine “Gelişmiş İçerik Editörü”nü kullanarak her türlü metin, resim, video ve animasyon eklenebilir.
NOT: Pop-Up Pencere Uygulaması popup blokerlara takılmamaktadır.

    - Anket Modülü
Portal üzerinden ziyaretçilere gündemdeki konularla ilgili görüş sorarak cevapların alınmasına olanak sağlayan uygulamadır. Modülde kullanıcıların sürekli anket cevaplamalarını önleyecek sistem, ankette 10 cevaba kadar seçenek oluşturma ve grafikli sonuç gösterim özellikleri bulunmaktadır.

   -  Online Hava Durumu Gösterim Modülü
Devlet Meteoroloji Enstitüsünün sitesinden her gün otomatik olarak bulunduğu ilin günün ayrıntılı hava durumunu veya 3 günün genel bilgilendirme raporunu alabilmektedir.

  - Online Döviz Kuru Gösterim Modülü
Merkez Bankasının sitesinden hergün otomatik olarak bağlanarak dolar, euro, vb. döviz kurlarının alış ve satış fiyatlarını portal web sitesinde gösterebilmektedir.

   - Site İçi Arama Modülü
Ziyaretçilerinizin web portalınızdaki bir içeriğe hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş, aranan içeriğe göre sonuçları listeleme özelliği olan modül uygulamasıdır.

   - Mail Listesi Oluşturma Modülü
Haber portalına eklenen haberlerin mail adresine gelmesini isteyen ziyaretçilerin İsim ve Mail Bilgisini bırakacağı veri tabanı oluşturma uygulamasıdır. Not: Bu modülde mail gönderim uygulaması yüklü değildir. İsteyenlerin Mail gönderim sistemini alması gerekmektedir.

   - Sosyal Ağ Paylaşım Modülü
Portalda yayınladığınız bir haberin ziyaretçileriniz tarafından sosyal ağlarda paylaşılmasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır. Bu özelliği ilgili kategorilerde aktif edip etmemek portal yöneticisinin insiyatifindedir.

   - Özet İstatistik Modülü
Haber Portalı Yönetim Sisteminin Anasayfasından ve İstatistik Bölümünden Portalla ilgili; Anasayfa ziyaretçi sayısı, Farklı IP Ziyaretçi Toplamı, Toplam Ziyaretçi Sayıs, Son Gün Gelen Ziyaretçi Sayısı, Günlük Ortalama Ziyaretçi Sayısı  vb. bilgiler anlık verilmektedir.

Ayrıca Günlük olarak portal yöneticisinin mail adresine bir önceki günün Portal Ziyaret Raporları ve İstatistik Bilgileri Otomatik olarak sistem tarafından gönderilmektedir.

   - SEO (Arama Motoru Performans Artırma) Modülü
 Haber Portalınızın Arama Motorlarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olacak Site başlığını düzenleyebilme, Meta Tag (Anahtar Kelimeler) Ekleyebilme, Web Site Açıklamasını düzenleyebilme ve Sayfa Başlıklarını Site Başlığında gösterebilme özelliklerini bu modülden ayarlayabilirsiniz.

  - Form Oluşturma ve Yönetim Modülü
Portalda yer alması istenilen iletişim formu, reklam formu vb. formları ve içeriklerini oluşturmaya ve portaldan doldurulan formların arşivlenmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Güvenlik Modülü
Webmanager Portal Yazılımı bankacılık ve finans kuruluşlarının kullandığı profesyonel güvenlik uygulamaları ile korunmaktadır. Sanal Klavye ile giriş, Güvenlik Kodu Uygulaması, Şifremi unuttum Uygulaması, Log Tutma, Sayfa Değişikliklerinin kaydedilmesi vb. sisteme giriş zamanlarının ve IPlerinin incelenebilmesi bu modülün bazı özellikleridir.

PROJENİN AMACI
Haber Portalı oluşturmak isteyen kişi ve kuruluşlar için kullanımı pratik ve kolay olan ve bir haber portalından beklenen özellikleri kapsayan bir altyapıda uygulamanın kurulup, yayın yapmalarına olanak sağlayan portal uygulamasıdır.

PROJE KAPSAMINA VERİLECEK HİZMETLER

 * Tema Yükleme ve Düzenleme Hizmeti
Müşterimizin istek ve sektörün standartlarına uygun tasarım temasının hazırlanarak ana ve iç sayfalarının görsel düzenlemelerinin yapılması işlemleridir.

* Yıllık Web Yayın ve Alan Adı İşlemleri
Müşterimizin haber portalının yıl boyunca ziyaretçilerine sunacağı haberlerin görsel ve içerik olarak rahatça yayınlanabilmesine olanak sağlayacak web alanının açılması ve portalın yayınlanması işlemleridir. Buna uygun olarak;

   - com, net, org vb. uzantılı Alan Adı Tescil veya Yönlendirme Hizmeti
   - 2 GB. (Bir) Boyutunda Web Alanı (Hosting),
   - 75 Adetlik E-posta kapasitesi,
   -  E-posta Yönetim Paneli ile Yeni Mail Tanımlayabilme, Şifre Değişikliği Yapabilme, Mailleri Başka Mail adresine yönlendirme yapabilme, Mevcut Mailleri Silebilme veya değiştirebilme,
   -  Spam Filtre Yönetim Paneli ile Spam Filtrelerine takılan mailleri listeleyebilme,İstenen mail adreslerini güvenli listeye ekleyebilme,
   - Pop3 ve Webmail Desteği,
   
- 20 (Yirmi) Gb. boyutunda Aylık Trafik (bandwith) genişliği,
   - Sınırsız Anlık Trafik,

 * Yayına Alma, Test ve Revizyon İşlemleri
Haber Portalının tasarım ve veri giriş işlemleri sonrasında portalın yayına verilerek testinin yapılması, ön onayın alınması varsa revizyonların tamalanarak portalın yayına hazırlanması işlemleridir.

 * Online Yardım, Eğitim ve Destek Hizmetleri
Müşterimize Yönetim Panelinin kullanım eğitiminin verilmesi, Müşterimizin veya personelinin Haber Portalını güncelleme işlemleri sırasında ortaya çıkan soru ve destek ihtiyaçlarında telefon, mail ve online olarak 3 ay boyunca tüm desteğinin sağlanması

 * Güvenlik ve Anti Spam Hizmeti
Haber Portalının yayını sırasında istenmeyen e-postalardan müşterimizi ve çalışanlarını koruyacak anti spam sisteminin devreye alınması ve müşterimizin bildirdiği istenmeye e-postaları da spam filtresine kayıtlarının yapılması.

Ayrıca gerek Haber Portalının gerekse Yönetim Panelinin kötü niyetli kişilere karşı arka plan güvenlik uygulamaları ile korumasının sağlanması.

PROJEDE KULLANILACAK PORTAL YÖNETİM YAZILIMININ İÇERİĞİ VE YÜKLÜ MODÜLLER

* Yazılımın Teknik Altyapısı
   - İstenilen anda ve istenilen yerde haber portalına haber, yazı, resim eklenebilir çünkü web tabanlı ve online dır.
  - Yapısından Dolayı sistem çok hızlı çalışmakta, girilen veriler çok az yer kaplamaktadır.
  - Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda 3 Aşamalı Yedekleme Sistem Kullanılmaktadır.
  - Diğer sistemlerde olmayan Ortak Platform Kurgusu Özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde siteme eklenen tüm yenilik ve geliştirmelerden anında tüm yazılımı kullanan müşterilermiz yararlanabilmektedir.
  - Yazılımda Bankacılık ve Finans Kuruluşlarının kullanıdığı Profesyonel Güvenlik AltyapısıKullanılmaktadır.

* Yüklü Modüller
   - Haber Modülü
Haber Portalında sunmak istenilen haberleri ana sayfada son dakika, manşet, manşet altı ve ilgili kategorilerde çeşitli gösterim kriterlerine göre yer almasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Yazar Modülü
Haber Portalında Yazı yazan kişilerin yazılarının son yazısından itibaren tüm yazılarının sunulmasına olanak sağlayan uygulamadır. Yazarların gösterimi ayrıca ana sayfadan da yapılabilmektedir.

   -  RSS Veri Sunma Modülü
RSS Veri Sunma Modülü ile belli bir haber kategorisinden RSS okuyucuları ile web sitesine gelmeden haber okumak isteyen ziyaretçiler için geliştirilmiş uygulamadır. Ziyaretçi gerek taraycı programında, gerekse mail programında RSS okuyucusuna haber kategorisini eklediğinde portalda o kategoriye bir haber eklendiğinde RSS aktarımı ile o haber o ziyareçilerin RSS okuyucularında da görüntülenir.

   - Gelişmiş İçerik Editörü
Haber Portalı Yönetim yazılımında MS Word gibi sayfa içeriğini düzenlemizi kolaylaştıracak gelişmiş bir editör uygulaması bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde yazı karakterlerinden, yazı boyunlarına sayfa içine resim, tablo, video eklemeye kadar bir çok şeyi yapmanıza imkan sağlamaktadır.

   - Akan Duyuru Panosu Modülü
Haber Portalından Duyuru ve Bilgilendirmelerin Akan Duyuru Panosu şeklinde sunulup, gösterileceği bölümdür.

  - Foto Galeri Gösterim Modülü
Portalda yayınladığınız haber ve içeriklere bağlı foto galeri oluşturup, zengin ve değişik gösterim özellikleri ile ziyaretçilerinize sunmanıza olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

  - Pop-Up Modülü
Portal Yöneticisinin yapmak istediği önemli duyuru, tanıtım ve bilgilendirmeleri ziyaretçi ve kullanıcıların siteye ilk girdiği anda karşılarına çıkmasına sağlayarak ilgili tanıtıma dikkat çekmesi hedeflenerek geliştirilen bir uygulamadır. Portal yöneticisi pop-up pencerenin boyutlarını, yayın tarihlerini ayarlayabilir, gerektiğinde aktif veya pasif yapabilir, Pop-up pencere içine “Gelişmiş İçerik Editörü”nü kullanarak her türlü metin, resim, video ve animasyon eklenebilir.
NOT: Pop-Up Pencere Uygulaması popup blokerlara takılmamaktadır.

    - Anket Modülü
Portal üzerinden ziyaretçilere gündemdeki konularla ilgili görüş sorarak cevapların alınmasına olanak sağlayan uygulamadır. Modülde kullanıcıların sürekli anket cevaplamalarını önleyecek sistem, ankette 10 cevaba kadar seçenek oluşturma ve grafikli sonuç gösterim özellikleri bulunmaktadır.

   -  Online Hava Durumu Gösterim Modülü
Devlet Meteoroloji Enstitüsünün sitesinden her gün otomatik olarak bulunduğu ilin günün ayrıntılı hava durumunu veya 3 günün genel bilgilendirme raporunu alabilmektedir.

  - Online Döviz Kuru Gösterim Modülü
Merkez Bankasının sitesinden hergün otomatik olarak bağlanarak dolar, euro, vb. döviz kurlarının alış ve satış fiyatlarını portal web sitesinde gösterebilmektedir.

   - Site İçi Arama Modülü
Ziyaretçilerinizin web portalınızdaki bir içeriğe hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş, aranan içeriğe göre sonuçları listeleme özelliği olan modül uygulamasıdır.

   - Mail Listesi Oluşturma Modülü
Haber portalına eklenen haberlerin mail adresine gelmesini isteyen ziyaretçilerin İsim ve Mail Bilgisini bırakacağı veri tabanı oluşturma uygulamasıdır. Not: Bu modülde mail gönderim uygulaması yüklü değildir. İsteyenlerin Mail gönderim sistemini alması gerekmektedir.

   - Sosyal Ağ Paylaşım Modülü
Portalda yayınladığınız bir haberin ziyaretçileriniz tarafından sosyal ağlarda paylaşılmasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır. Bu özelliği ilgili kategorilerde aktif edip etmemek portal yöneticisinin insiyatifindedir.

   - Özet İstatistik Modülü
Haber Portalı Yönetim Sisteminin Anasayfasından ve İstatistik Bölümünden Portalla ilgili; Anasayfa ziyaretçi sayısı, Farklı IP Ziyaretçi Toplamı, Toplam Ziyaretçi Sayıs, Son Gün Gelen Ziyaretçi Sayısı, Günlük Ortalama Ziyaretçi Sayısı  vb. bilgiler anlık verilmektedir.

Ayrıca Günlük olarak portal yöneticisinin mail adresine bir önceki günün Portal Ziyaret Raporları ve İstatistik Bilgileri Otomatik olarak sistem tarafından gönderilmektedir.

   - SEO (Arama Motoru Performans Artırma) Modülü
 Haber Portalınızın Arama Motorlarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olacak Site başlığını düzenleyebilme, Meta Tag (Anahtar Kelimeler) Ekleyebilme, Web Site Açıklamasını düzenleyebilme ve Sayfa Başlıklarını Site Başlığında gösterebilme özelliklerini bu modülden ayarlayabilirsiniz.

  - Form Oluşturma ve Yönetim Modülü
Haber Portalınızda yer alması istenilen iletişim formu, reklam formu vb. formları ve içeriklerini oluşturmaya ve portaldan doldurulan formların arşivlenmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Güvenlik Modülü
Webmanager Haber Portal Yazılımı bankacılık ve finans kuruluşlarının kullandığı profesyonel güvenlik uygulamaları ile korunmaktadır. Sanal Klavye ile giriş, Güvenlik Kodu Uygulaması, Şifremi unuttum Uygulaması, Log Tutma, Sayfa Değişikliklerinin kaydedilmesi vb. sisteme giriş zamanlarının ve IPlerinin incelenebilmesi bu modülün bazı özellikleridir.

   - Ek Portal Yöneticisi Yetkilendirme Modülü
Webmanager Haber Portalınızın içerik, modül ve sayfalarını yönetmesi için farklı bir kişinin işlem yapmasına imkan sağlayacak izinlerin açılmasına olanak sağlayan bölümdür. Yetkilendirme ile ilgili yerleri, görme, ekleme, değiştirme ve silme dahil tüm yetkilerin verilebilmesine imkan sağlar.

   - Videolu Haber Gösterim Modülü;
Haber Portalında videosu çekilen haberlerin  görüntülü yayınlanabilmesine, ayrıca bu görüntü haberlerinden ayrı bir bölümden gösterilmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Yorum Modülü
Haber Portalı ziyaretçilerinin portaldaki haberlere yorum yapmalarına imkan sağlayan modül uygulamasıdır. Yapılan yorumlar "YÖNETİCİ ONAYINDAN" sonra yayınlanmasında engel bir durum olmayanlar portalda yayınlanabilmektedir.

   - Reklam ve Banner Yönetim Modülü
Portala alınacak reklamların yayınlanacağı bölümlerdir. 4 ana reklam banner alanı vardır. Banner boyutları ayarlanabilmekte olup, jpg, flash animasyon reklamları ve video gösterimleri yapılabilmektedir.  Site Üstü Reklam Alanı, Sabit Sağ Reklam Alanı, Logo yanı Reklam Alanı ve Anasayfa Manşet Altı Reklam Alanıdır.

   - E Gazete Modülü
Kuruluşun basılı gazetesi varsa, portal üzerinden gazete sayfalarını mouse ile çevirerek gösterecek şekilde hazırlanmış flash gazete uygulamasıdır. Portal yöneticisi yönetim panelinden istediği gazetenin sayfa görsellerini jpf formatında sisteme ekleyerek flash gazete uygulamasını oluşturur ve portal sitesinin istediği bölümünde ziyaretçilerinin kullanımına sunabilir.
Not: E-Gazete uygulaması 100 sayfa kapasitelidir.

   - Gelişmiş İstatistik Modülü
- İçerik Ziyaret Raporları (Tarih aralığına göre, Web sitesinin çalıştığı alan adı ve dil seçeneklerine göre menü, kategori ve sayfa bazında ziyaret raporları ayrınıtılı olarak sunulmaktadır.)
- Trafik Kaynakları Raporları (Tarih aralığına göre doğrudan alan adını yazarak, arama motorlarından kelime arayarak veya farklı sitelerden gelen yönlendirme ile web sitesine gelen ziyaretçi trafiğini ölçmeye ve değerlendirmeye imkan sağlar)
- Arama Motoru Yönlendirme Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre Google, yahoo ve Bing vb. arama motorlarının web sitesine gelişleri, ziyaretçilerin bu arama motorlarlarına aradıkları kelimeler ve bu kelimelere )
- Ziyaretçi Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre web sitesine hangi ülke, bölge ve şehirlerden geldikleri, ziyaretçilerin gezdikleri sayfalar, geliş şekilleri ve sitede gezdikleri sayfa sayısı, bilgisayarlarının işletim sistemi, ekran çözünürlüğü, kullandıkları tarayıcısına kadar bir çok veri sunulmaktadır)
- Online Ziyaretçi Raporları (Online olarak ziyaretçilerin hangi saatte, hangi sayfayı ziyaret edildiğini hangi ülke ve şehirden geldiğini, hangi arama motoru veya web sitesinden yönlendirme ile geldiğini ve şu anda hangi sayfaları ziyaret ettiğinin bilgilerinin alınacağı bölümdür.)
- Çapraz Sorgulamalar ve Gelişmiş Uygulamalar ; (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adlarına, ek dil modüllerine, Ülke, bölge ve şehre göre, arama motorlarından veya diğer web sitelerden gelen yönlendirme ve kelimelere göre detaylı sorgulamaların yapılacağı bölümdür.

PROJENİN AMACI
Haber Portalı oluşturmak isteyen kişi ve kuruluşlar için kullanımı pratik ve kolay olan ve bir haber portalından beklenen özellikleri kapsayan bir altyapıda uygulamanın kurulup, yayın yapmalarına olanak sağlayan portal uygulamasıdır.

PROJE KAPSAMINA VERİLECEK HİZMETLER

 * Tema Yükleme ve Düzenleme Hizmeti
Müşterimizin istek ve sektörün standartlarına uygun tasarım temasının hazırlanarak ana ve iç sayfalarının görsel düzenlemelerinin yapılması işlemleridir.

* Yıllık Web Yayın ve Alan Adı İşlemleri
Müşterimizin haber portalının yıl boyunca ziyaretçilerine sunacağı haberlerin görsel ve içerik olarak rahatça yayınlanabilmesine olanak sağlayacak web alanının açılması ve portalın yayınlanması işlemleridir. Buna uygun olarak;

   - com, net, org vb. uzantılı Alan Adı Tescil veya Yönlendirme Hizmeti
   - 3 GB. (Bir) Boyutunda Web Alanı (Hosting),
   - 100 Adetlik E-posta kapasitesi,
   -  E-posta Yönetim Paneli ile Yeni Mail Tanımlayabilme, Şifre Değişikliği Yapabilme, Mailleri Başka Mail adresine yönlendirme yapabilme, Mevcut Mailleri Silebilme veya değiştirebilme,
   -  Spam Filtre Yönetim Paneli ile Spam Filtrelerine takılan mailleri listeleyebilme,İstenen mail adreslerini güvenli listeye ekleyebilme,
   - Pop3 ve Webmail Desteği,
   
- 20 (Yirmi) Gb. boyutunda Aylık Trafik (bandwith) genişliği,
   - Sınırsız Anlık Trafik,

 * Yayına Alma, Test ve Revizyon İşlemleri
Haber Portalının tasarım ve veri giriş işlemleri sonrasında portalın yayına verilerek testinin yapılması, ön onayın alınması varsa revizyonların tamalanarak portalın yayına hazırlanması işlemleridir.

 * Online Yardım, Eğitim ve Destek Hizmetleri
Müşterimize Yönetim Panelinin kullanım eğitiminin verilmesi, Müşterimizin veya personelinin Haber Portalını güncelleme işlemleri sırasında ortaya çıkan soru ve destek ihtiyaçlarında telefon, mail ve online olarak 3 ay boyunca tüm desteğinin sağlanması

 * Güvenlik ve Anti Spam Hizmeti
Haber Portalının yayını sırasında istenmeyen e-postalardan müşterimizi ve çalışanlarını koruyacak anti spam sisteminin devreye alınması ve müşterimizin bildirdiği istenmeye e-postaları da spam filtresine kayıtlarının yapılması.

Ayrıca gerek Haber Portalının gerekse Yönetim Panelinin kötü niyetli kişilere karşı arka plan güvenlik uygulamaları ile korumasının sağlanması.

PROJEDE KULLANILACAK PORTAL YÖNETİM YAZILIMININ İÇERİĞİ VE YÜKLÜ MODÜLLER

* Yazılımın Teknik Altyapısı
   - İstenilen anda ve istenilen yerde haber portalına haber, yazı, resim eklenebilir çünkü web tabanlı ve online dır.
  - Yapısından Dolayı sistem çok hızlı çalışmakta, girilen veriler çok az yer kaplamaktadır.
  - Gazete/Haber Portal Yazılımı’nda 3 Aşamalı Yedekleme Sistem Kullanılmaktadır.
  - Diğer sistemlerde olmayan Ortak Platform Kurgusu Özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde siteme eklenen tüm yenilik ve geliştirmelerden anında tüm yazılımı kullanan müşterilermiz yararlanabilmektedir.
  - Yazılımda Bankacılık ve Finans Kuruluşlarının kullanıdığı Profesyonel Güvenlik AltyapısıKullanılmaktadır.

* Yüklü Modüller
   - Haber Modülü
Haber Portalında sunmak istenilen haberleri ana sayfada son dakika, manşet, manşet altı ve ilgili kategorilerde çeşitli gösterim kriterlerine göre yer almasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Yazar Modülü
Haber Portalında Yazı yazan kişilerin yazılarının son yazısından itibaren tüm yazılarının sunulmasına olanak sağlayan uygulamadır. Yazarların gösterimi ayrıca ana sayfadan da yapılabilmektedir.

   -  RSS Veri Sunma Modülü
RSS Veri Sunma Modülü ile belli bir haber kategorisinden RSS okuyucuları ile web sitesine gelmeden haber okumak isteyen ziyaretçiler için geliştirilmiş uygulamadır. Ziyaretçi gerek taraycı programında, gerekse mail programında RSS okuyucusuna haber kategorisini eklediğinde portalda o kategoriye bir haber eklendiğinde RSS aktarımı ile o haber o ziyareçilerin RSS okuyucularında da görüntülenir.

   - Gelişmiş İçerik Editörü
Haber Portalı Yönetim yazılımında MS Word gibi sayfa içeriğini düzenlemizi kolaylaştıracak gelişmiş bir editör uygulaması bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde yazı karakterlerinden, yazı boyunlarına sayfa içine resim, tablo, video eklemeye kadar bir çok şeyi yapmanıza imkan sağlamaktadır.

   - Akan Duyuru Panosu Modülü
Haber Portalından Duyuru ve Bilgilendirmelerin Akan Duyuru Panosu şeklinde sunulup, gösterileceği bölümdür.

  - Foto Galeri Gösterim Modülü
Portalda yayınladığınız haber ve içeriklere bağlı foto galeri oluşturup, zengin ve değişik gösterim özellikleri ile ziyaretçilerinize sunmanıza olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

  - Pop-Up Modülü
Portal Yöneticisinin yapmak istediği önemli duyuru, tanıtım ve bilgilendirmeleri ziyaretçi ve kullanıcıların siteye ilk girdiği anda karşılarına çıkmasına sağlayarak ilgili tanıtıma dikkat çekmesi hedeflenerek geliştirilen bir uygulamadır. Portal yöneticisi pop-up pencerenin boyutlarını, yayın tarihlerini ayarlayabilir, gerektiğinde aktif veya pasif yapabilir, Pop-up pencere içine “Gelişmiş İçerik Editörü”nü kullanarak her türlü metin, resim, video ve animasyon eklenebilir.
NOT: Pop-Up Pencere Uygulaması popup blokerlara takılmamaktadır.

    - Anket Modülü
Portal üzerinden ziyaretçilere gündemdeki konularla ilgili görüş sorarak cevapların alınmasına olanak sağlayan uygulamadır. Modülde kullanıcıların sürekli anket cevaplamalarını önleyecek sistem, ankette 10 cevaba kadar seçenek oluşturma ve grafikli sonuç gösterim özellikleri bulunmaktadır.

   -  Online Hava Durumu Gösterim Modülü
Devlet Meteoroloji Enstitüsünün sitesinden her gün otomatik olarak bulunduğu ilin günün ayrıntılı hava durumunu veya 3 günün genel bilgilendirme raporunu alabilmektedir.

  - Online Döviz Kuru Gösterim Modülü
Merkez Bankasının sitesinden hergün otomatik olarak bağlanarak dolar, euro, vb. döviz kurlarının alış ve satış fiyatlarını portal web sitesinde gösterebilmektedir.

   - Site İçi Arama Modülü
Ziyaretçilerinizin web portalınızdaki bir içeriğe hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş, aranan içeriğe göre sonuçları listeleme özelliği olan modül uygulamasıdır.

   - Mail Listesi Oluşturma Modülü
Haber portalına eklenen haberlerin mail adresine gelmesini isteyen ziyaretçilerin İsim ve Mail Bilgisini bırakacağı veri tabanı oluşturma uygulamasıdır. Not: Bu modülde mail gönderim uygulaması yüklü değildir. İsteyenlerin Mail gönderim sistemini alması gerekmektedir.

   - Sosyal Ağ Paylaşım Modülü
Portalda yayınladığınız bir haberin ziyaretçileriniz tarafından sosyal ağlarda paylaşılmasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır. Bu özelliği ilgili kategorilerde aktif edip etmemek portal yöneticisinin insiyatifindedir.

   - Özet İstatistik Modülü
Haber Portalı Yönetim Sisteminin Anasayfasından ve İstatistik Bölümünden Portalla ilgili; Anasayfa ziyaretçi sayısı, Farklı IP Ziyaretçi Toplamı, Toplam Ziyaretçi Sayıs, Son Gün Gelen Ziyaretçi Sayısı, Günlük Ortalama Ziyaretçi Sayısı  vb. bilgiler anlık verilmektedir.

Ayrıca Günlük olarak portal yöneticisinin mail adresine bir önceki günün Portal Ziyaret Raporları ve İstatistik Bilgileri Otomatik olarak sistem tarafından gönderilmektedir.

   - SEO (Arama Motoru Performans Artırma) Modülü
 Haber Portalınızın Arama Motorlarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olacak Site başlığını düzenleyebilme, Meta Tag (Anahtar Kelimeler) Ekleyebilme, Web Site Açıklamasını düzenleyebilme ve Sayfa Başlıklarını Site Başlığında gösterebilme özelliklerini bu modülden ayarlayabilirsiniz.

  - Form Oluşturma ve Yönetim Modülü
Haber Portalınızda yer alması istenilen iletişim formu, reklam formu vb. formları ve içeriklerini oluşturmaya ve portaldan doldurulan formların arşivlenmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Güvenlik Modülü
Webmanager Haber Portal Yazılımı bankacılık ve finans kuruluşlarının kullandığı profesyonel güvenlik uygulamaları ile korunmaktadır. Sanal Klavye ile giriş, Güvenlik Kodu Uygulaması, Şifremi unuttum Uygulaması, Log Tutma, Sayfa Değişikliklerinin kaydedilmesi vb. sisteme giriş zamanlarının ve IPlerinin incelenebilmesi bu modülün bazı özellikleridir.

   - Ek Portal Yöneticisi Yetkilendirme Modülü
Webmanager Haber Portalınızın içerik, modül ve sayfalarını yönetmesi için farklı bir kişinin işlem yapmasına imkan sağlayacak izinlerin açılmasına olanak sağlayan bölümdür. Yetkilendirme ile ilgili yerleri, görme, ekleme, değiştirme ve silme dahil tüm yetkilerin verilebilmesine imkan sağlar.

   - Videolu Haber Gösterim Modülü;
Haber Portalında videosu çekilen haberlerin  görüntülü yayınlanabilmesine, ayrıca bu görüntü haberlerinden ayrı bir bölümden gösterilmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Yorum Modülü
Haber Portalı ziyaretçilerinin portaldaki haberlere yorum yapmalarına imkan sağlayan modül uygulamasıdır. Yapılan yorumlar "YÖNETİCİ ONAYINDAN" sonra yayınlanmasında engel bir durum olmayanlar portalda yayınlanabilmektedir.

   - Reklam ve Banner Yönetim Modülü
Portala alınacak reklamların yayınlanacağı bölümlerdir. 4 ana reklam banner alanı vardır. Banner boyutları ayarlanabilmekte olup, jpg, flash animasyon reklamları ve video gösterimleri yapılabilmektedir.  Site Üstü Reklam Alanı, Sabit Sağ Reklam Alanı, Logo yanı Reklam Alanı ve Anasayfa Manşet Altı Reklam Alanıdır.

   - E Gazete Modülü
Kuruluşun basılı gazetesi varsa, portal üzerinden gazete sayfalarını mouse ile çevirerek gösterecek şekilde hazırlanmış flash gazete uygulamasıdır. Portal yöneticisi yönetim panelinden istediği gazetenin sayfa görsellerini jpf formatında sisteme ekleyerek flash gazete uygulamasını oluşturur ve portal sitesinin istediği bölümünde ziyaretçilerinin kullanımına sunabilir.
Not: E-Gazete uygulaması 100 sayfa kapasitelidir.

   - Gelişmiş İstatistik Modülü
      * İçerik Ziyaret Raporları (Tarih aralığına göre, Web sitesinin çalıştığı alan adı ve dil seçeneklerine göre menü, kategori ve sayfa bazında ziyaret raporları ayrınıtılı olarak sunulmaktadır.)
     * Trafik Kaynakları Raporları (Tarih aralığına göre doğrudan alan adını yazarak, arama motorlarından kelime arayarak veya farklı sitelerden gelen yönlendirme ile web sitesine gelen ziyaretçi trafiğini ölçmeye ve değerlendirmeye imkan sağlar)
     * Arama Motoru Yönlendirme Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre Google, yahoo ve Bing vb. arama motorlarının web sitesine gelişleri, ziyaretçilerin bu arama motorlarlarına aradıkları kelimeler ve bu kelimelere )
     * Ziyaretçi Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre web sitesine hangi ülke, bölge ve şehirlerden geldikleri, ziyaretçilerin gezdikleri sayfalar, geliş şekilleri ve sitede gezdikleri sayfa sayısı, bilgisayarlarının işletim sistemi, ekran çözünürlüğü, kullandıkları tarayıcısına kadar bir çok veri sunulmaktadır)
     * Online Ziyaretçi Raporları (Online olarak ziyaretçilerin hangi saatte, hangi sayfayı ziyaret edildiğini hangi ülke ve şehirden geldiğini, hangi arama motoru veya web sitesinden yönlendirme ile geldiğini ve şu anda hangi sayfaları ziyaret ettiğinin bilgilerinin alınacağı bölümdür.)
     * Çapraz Sorgulamalar ve Gelişmiş Uygulamalar ; (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adlarına, ek dil modüllerine, Ülke, bölge ve şehre göre, arama motorlarından veya diğer web sitelerden gelen yönlendirme ve kelimelere göre detaylı sorgulamaların yapılacağı bölümdür.

 Üye Yönetim Modülü
Portala ziyaretçilerin üyelere sunulan hizmet ve özelliklerden faydalanmasına olanak sağlayan uygulamadır.  Genel Özellikleri;
    * Üyelik başvurusu; portala üye olmak isteyen üyelik bilgilerini doldurur. İstenilen başvuru bilgileri portal yöneticisi tarafından genişletilip daraltılabilinir.
     * Üyelik onayı; Sisteme girmek isteyen ziyaretçi veya müşterilerin onaylandığı bölümdür. 2 türlüdür.
        (a) Yönetici onayı; yönetici gelen başvuruyu değerlendirerek üye adayını üye yapar, sistem otomatik olarak üyeye üyeliğinin onaylandığı bilgisini mail olarak gönderir.
        (b) Aktivasyon onayı; üyelik formunu dolduran üyenin mail adresine aktivasyon maili düşer. Üye bu linke tıklayarak üyeliğini aktif edebilir Firma yetkilisi istediği üyelik türünü kendisi ayarlayabilir.
     * Üyeler, üyelere özel tüm içerikleri görebilir ve üyelere sağlanan hizmetlerden faydalanabilirler.
     * Raporlar; Üyelerin sisteme giriş ve sistemi kullanma raporlarını yönetici alabilmektedir.

   - RSS Veri Alma Modülü
Haber Portalınıza herhangi bir web sitesindeki RSS kaynağını Webmanager Haber Portal Yazılımına ekleyerek orada güncellenen içeriklerin anında Haber Portalınızda da gösterilmesine olanak sağlar...

  -  Seri İlan Yönetim Modülü
Üyelerin portalda vasıta, emlak, çeşitli kategorilerdeki alım satım ve eleman/iş arama ilanlarını verebilecekleri bölümdür.
     * İlan arama özelliği ile aranılan ilanlara hızlı arama ve bulma özelliği,
     * Pratik ve kolay ilan ekleme özelliği,
     * İlana resim ekleme özelliği,

   - Firma Rehberi Oluşturma Modülü
Haber Portalına ticari bir kaynak oluşturmak isteyenlerin kurumsal üyelerden belli bir ücret karşılığında sektöre göre firmaları iletişim adresleri ve tanıtıcı yazıları ile birlikte portal üzerinden ziyaretçilere sunabilmesidir.
- Sınırsız kategori ekleme,
- Firmaları bu kategorilere göre ekleyebilme,
- Firma logosunu ve iletişim adreslerini ekleyebilme,
- Firma tanıtıcı yazısının eklenebilmesi,
- Firma ürün ve hizmetleri ile ilgili 5 adet fotoğrafın foto galeri şeklinde sunulabilmesi
- Ziyaretçilerin firmaya iletişim formu kullanarak bilgi gönderebilmesi,
- Portala üye firmaların kendi firma bilgilerini ve resimlerini değiştirebilmesi.

PROJENİN AMACI
Kullanıcılara özel Eğitim ve Video Portalı oluşturmak isteyen kişi ve kuruluşlar için kullanımı pratik ve kolay olan ve bir haber portalından beklenen özellikleri kapsayan bir altyapıda uygulamanın kurulup, yayın yapmalarına olanak sağlayan portal uygulamasıdır.

PROJE KAPSAMINA VERİLECEK HİZMETLER

 * Tema Yükleme ve Düzenleme Hizmeti
Müşterimizin istek ve sektörün standartlarına uygun tasarım temasının hazırlanarak ana ve iç sayfalarının görsel düzenlemelerinin yapılması işlemleridir.

Yıllık Web Yayın ve Alan Adı İşlemleri
Müşterimizin haber portalının yıl boyunca ziyaretçilerine sunacağı haberlerin görsel ve içerik olarak rahatça yayınlanabilmesine olanak sağlayacak web alanının açılması ve portalın yayınlanması işlemleridir. Buna uygun olarak;
   - 5 GB. (Bir) Boyutunda Web Alanı (Hosting),
   - 100 Adetlik E-posta kapasitesi,
   -  E-posta Yönetim Paneli ile Yeni Mail Tanımlayabilme, Şifre Değişikliği Yapabilme, Mailleri Başka Mail adresine yönlendirme yapabilme, Mevcut Mailleri Silebilme veya değiştirebilme,
   -  Spam Filtre Yönetim Paneli ile Spam Filtrelerine takılan mailleri listeleyebilme, İstenen mail adreslerini güvenli listeye ekleyebilme,
   - Pop3 ve Webmail Desteği,
   - 20 (Yirmi) Gb. boyutunda Aylık Trafik (bandwith) genişliği,
   - Sınırsız Anlık Trafik,

 * Yayına Alma, Test ve Revizyon İşlemleri
Portalın tasarım ve veri giriş işlemleri sonrasında portalın yayına verilerek testinin yapılması, ön onayın alınması varsa revizyonların tamalanarak portalın yayına hazırlanması işlemleridir.

 * Online Yardım, Eğitim ve Destek Hizmetleri
Müşterimize Yönetim Panelinin kullanım eğitiminin verilmesi, Müşterimizin veya personelinin Portalın güncelleme işlemleri sırasında ortaya çıkan soru ve destek ihtiyaçlarında telefon, mail ve online olarak 3 ay boyunca tüm desteğinin sağlanması

 * Güvenlik ve Anti Spam Hizmeti
Haber Portalının yayını sırasında istenmeyen e-postalardan müşterimizi ve çalışanlarını koruyacak anti spam sisteminin devreye alınması ve müşterimizin bildirdiği istenmeye e-postaları da spam filtresine kayıtlarının yapılması.

Ayrıca gerek Portalın gerekse Yönetim Panelinin kötü niyetli kişilere karşı arka plan güvenlik uygulamaları ile korumasının sağlanması.

PROJEDE KULLANILACAK PORTAL YÖNETİM YAZILIMININ İÇERİĞİ VE YÜKLÜ MODÜLLER

* Yazılımın Teknik Altyapısı
   - İstenilen anda ve istenilen yerde portala haber, yazı, resim eklenebilir çünkü web tabanlı ve online dır.
  - Yapısından Dolayı sistem çok hızlı çalışmakta, girilen veriler çok az yer kaplamaktadır.
  - Günlük yedekleme iki farklı lokasyonda alınmaktadır.
  - Diğer sistemlerde olmayan Ortak Platform Kurgusu Özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde siteme eklenen tüm yenilik ve geliştirmelerden anında tüm yazılımı kullanan müşterilermiz yararlanabilmektedir.
  - Yazılımda Bankacılık ve Finans Kuruluşlarının kullanıdığı Profesyonel Güvenlik Altyapısı Kullanılmaktadır.

* Yüklü Modüller
   İçerik Modülü
Portalda sunmak istenilen içerik/haberleri çeşitli gösterim kriterlerine göre yer almasına olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Video Modülü
Portalda videoları yüklemeyi sağlayan ve tüm içeriklerde kullanmayı sağlayan uygulamadır.     

   - Gelişmiş İçerik Editörü

Portal Yönetim yazılımında MS Word gibi sayfa içeriğini düzenlemizi kolaylaştıracak gelişmiş bir editör uygulaması bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde yazı karakterlerinden, yazı boyunlarına sayfa içine resim, tablo, video eklemeye kadar bir çok şeyi yapmanıza imkan sağlamaktadır.

   - Akan Duyuru Panosu Modülü
Haber Portalından Duyuru ve Bilgilendirmelerin Akan Duyuru Panosu şeklinde sunulup, gösterileceği bölümdür.

  - Foto Galeri Gösterim Modülü
Portalda yayınladığınız haber ve içeriklere bağlı foto galeri oluşturup, zengin ve değişik gösterim özellikleri ile ziyaretçilerinize sunmanıza olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

  - Pop-Up Modülü
Portal Yöneticisinin yapmak istediği önemli duyuru, tanıtım ve bilgilendirmeleri ziyaretçi ve kullanıcıların siteye ilk girdiği anda karşılarına çıkmasına sağlayarak ilgili tanıtıma dikkat çekmesi hedeflenerek geliştirilen bir uygulamadır. Portal yöneticisi pop-up pencerenin boyutlarını, yayın tarihlerini ayarlayabilir, gerektiğinde aktif veya pasif yapabilir, Pop-up pencere içine “Gelişmiş İçerik Editörü”nü kullanarak her türlü metin, resim, video ve animasyon eklenebilir.
NOT: Pop-Up Pencere Uygulaması popup blokerlara takılmamaktadır.

    - Anket Modülü
Portal üzerinden ziyaretçilere gündemdeki konularla ilgili görüş sorarak cevapların alınmasına olanak sağlayan uygulamadır. Modülde kullanıcıların sürekli anket cevaplamalarını önleyecek sistem, ankette 10 cevaba kadar seçenek oluşturma ve grafikli sonuç gösterim özellikleri bulunmaktadır.

   - Site İçi Arama Modülü

Web portalınızdaki bir içeriğe hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş, aranan içeriğe göre sonuçları listeleme özelliği olan modül uygulamasıdır.

  - Form Oluşturma ve Yönetim Modülü

Portalda yer alması istenilen iletişim formu, öneri istek formu vb. formları ve içeriklerini oluşturmaya ve portaldan doldurulan formların arşivlenmesine olanak sağlayan modül uygulamasıdır.

   - Güvenlik Modülü
Webmanager Portal Yazılımı bankacılık ve finans kuruluşlarının kullandığı profesyonel güvenlik uygulamaları ile korunmaktadır. Sanal Klavye ile giriş, Güvenlik Kodu Uygulaması, Şifremi unuttum Uygulaması, Log Tutma, Sayfa Değişikliklerinin kaydedilmesi vb. sisteme giriş zamanlarının ve IPlerinin incelenebilmesi bu modülün bazı özellikleridir.

   - Ek Portal Yöneticisi Yetkilendirme Modülü
Webmanager Portalınızın içerik, modül ve sayfalarını yönetmesi için farklı bir kişinin işlem yapmasına imkan sağlayacak izinlerin açılmasına olanak sağlayan bölümdür. Yetkilendirme ile ilgili yerleri, görme, ekleme, değiştirme ve silme dahil tüm yetkilerin verilebilmesine imkan sağlar.

   - Gelişmiş İstatistik Modülü
      * İçerik Ziyaret Raporları (Tarih aralığına göre, Web sitesinin çalıştığı alan adı ve dil seçeneklerine göre menü, kategori ve sayfa bazında ziyaret raporları ayrınıtılı olarak sunulmaktadır.)
     * Trafik Kaynakları Raporları (Tarih aralığına göre doğrudan alan adını yazarak, arama motorlarından kelime arayarak veya farklı sitelerden gelen yönlendirme ile web sitesine gelen ziyaretçi trafiğini ölçmeye ve değerlendirmeye imkan sağlar)
     * Arama Motoru Yönlendirme Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre Google, yahoo ve Bing vb. arama motorlarının web sitesine gelişleri, ziyaretçilerin bu arama motorlarlarına aradıkları kelimeler ve bu kelimelere )
     * Ziyaretçi Raporları (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adı ve ek dillere göre web sitesine hangi ülke, bölge ve şehirlerden geldikleri, ziyaretçilerin gezdikleri sayfalar, geliş şekilleri ve sitede gezdikleri sayfa sayısı, bilgisayarlarının işletim sistemi, ekran çözünürlüğü, kullandıkları tarayıcısına kadar bir çok veri sunulmaktadır)
     * Online Ziyaretçi Raporları (Online olarak ziyaretçilerin hangi saatte, hangi sayfayı ziyaret edildiğini hangi ülke ve şehirden geldiğini, hangi arama motoru veya web sitesinden yönlendirme ile geldiğini ve şu anda hangi sayfaları ziyaret ettiğinin bilgilerinin alınacağı bölümdür.)
     * Çapraz Sorgulamalar ve Gelişmiş Uygulamalar ; (Tarih aralığına, websitesinin çalıştığı alan adlarına, ek dil modüllerine, Ülke, bölge ve şehre göre, arama motorlarından veya diğer web sitelerden gelen yönlendirme ve kelimelere göre detaylı sorgulamaların yapılacağı bölümdür.

-  Üye Yönetim Modülü
Portala ziyaretçilerin üyelere sunulan hizmet ve özelliklerden faydalanmasına olanak sağlayan uygulamadır.

Copyrights © 2024 Tüm Hakları Saklıdır